Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Sosyal ve Kültürel Yapı arrow Edirne Şiirleri
Edirne Şiirleri

Edirne Şiirleri

Ülkemizin diğer kentleri için onlarca şiirler yazılsa da hiç biri Serhat şehri Edirne için yazılanlar kadar anlamlı olmamıştır. Ve belki bütün dünyada başka bir kent içinde böyle duygusal, içten ve güzel şiirler yazılmamıştır.

Şairlerimizin Edirne için yazdıkları şiirlerin sayısı oldukça fazladır. Mühürlenmiş zamanın başkenti olan Edirne, şiirler de sadece kahramanlıklarıyla değil, nehirleri, köprüleri, çeşmeleri, şadırvanları, hanları, hamamları, konakları, camileri, tabyaları, bağları ve de güzelleriyle de anlatılmıştır.

Edirne'nin her yeri tarih kokar. Bu yüzden de şairlerin sevgilisi, esin kaynağıdır. 

Boylesine zengin tarihi ve kültürü olan Edirne için gazeller, sehrengizler, destanlar yazılacaktı elbet. Nitekim yazıldı da.

Bu şiirleri okurken Edirne'yi daha çok sevecek, bilmiyorsanız tanıyacak ve Edirne'de olmak için can atacaksınız.


 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
AHMET YILMAZ
Derneğimizin 21.01.2018 tarihinde yapıla
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

Atatürk Köşesi

Engel


SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi